Bourns Inc. TISP4350M3LM
TISP4350M3LM picture photo
Mfg. Part Number
TISP4350M3LM
Brief Description
SURGE SUPP THYRISTOR 275V TO-92
Datasheet Download
TISP4350M3LM.pdf
Availability of TISP4350M3LM
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TISP4350M3LM Order Process
Ship out your order
Specifications of TISP4350M3LM
Internal Part NumberEIS-TISP4350M3LM
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingBulk
Voltage - Breakover350V
Voltage - Off State275V
Voltage - On State3V
Current - Peak Pulse (8/20µs)220A
Current - Peak Pulse (10/1000µs)50A
Current - Hold (Ih)150mA
Number of Elements1
Capacitance55pF
Package / CaseTO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TISP4350M3LM
Related LinksTISP43, TISP4350M3LM Datasheet, Bourns Inc. Distributor
TISP4350M3LM Details Description
Related parts for TISP4350M3LM
RELAY AUTOMOTIVE SPST 40A 12V datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 300V 20A PNL MNT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 500 OHM 5% 100W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf