Bourns Inc. TISP4395M3BJR-S
TISP4395M3BJR-S picture photo
Mfg. Part Number
TISP4395M3BJR-S
Brief Description
PROTECTOR SINGLE BIDIRECT 395V
Datasheet Download
TISP4395M3BJR-S.pdf
Availability of TISP4395M3BJR-S
QUANTITY
TISP4395M3BJR-S Order Process
Ship out your order
Specifications of TISP4395M3BJR-S
Internal Part NumberEIS-TISP4395M3BJR-S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Voltage - Breakover395V
Voltage - Off State320V
Voltage - On State3V
Current - Peak Pulse (8/20µs)220A
Current - Peak Pulse (10/1000µs)50A
Current - Hold (Ih)150mA
Number of Elements1
Capacitance83pF
Package / CaseDO-214AA, SMB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TISP4395M3BJR-S
Related LinksTISP439, TISP4395M3BJR-S Datasheet, Bourns Inc. Distributor
TISP4395M3BJR-S Details Description
Related parts for TISP4395M3BJR-S
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS WALL MT PIN datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 300MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 10K OHM 10W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
POWER EDGE 3 SEG MIXED PS SOLDER datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf