Bourns Inc. TISP4S300M3BJR-S
TISP4S300M3BJR-S picture photo
Mfg. Part Number
TISP4S300M3BJR-S
Brief Description
SURGE PROT THYRIST 300V TELECOM
Datasheet Download
TISP4S300M3BJR-S.pdf
Availability of TISP4S300M3BJR-S
QUANTITY
TISP4S300M3BJR-S Order Process
Ship out your order
Specifications of TISP4S300M3BJR-S
Internal Part NumberEIS-TISP4S300M3BJR-S
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLTISP4SxxxBJ Series Jul/2014
Standard Package1
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Voltage - Breakover300V
Voltage - Off State220V
Voltage - On State5V
Current - Peak Pulse (8/20µs)-
Current - Peak Pulse (10/1000µs)50A
Current - Hold (Ih)-
Number of Elements1
Capacitance45pF
Package / CaseDO-214AA, SMB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TISP4S300M3BJR-S
Related LinksTISP4S30, TISP4S300M3BJR-S Datasheet, Bourns Inc. Distributor
TISP4S300M3BJR-S Details Description
Related parts for TISP4S300M3BJR-S
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 6V datasheet.pdf
USB CORE DRIVE 8GB datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 60mA Backlight 24-WQFN (4x4) datasheet.pdf
TVS DIODE 11VWM 20.1VC SMA datasheet.pdf
Crystal 32.7680kHz 20ppm 9pF 90 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf