Bourns Inc. TISP7220H3SL
TISP7220H3SL picture photo
Mfg. Part Number
TISP7220H3SL
Brief Description
SURGE SUPP 170V BIDIR 3-SL
Datasheet Download
TISP7220H3SL.pdf
Availability of TISP7220H3SL
QUANTITY
TISP7220H3SL Order Process
Ship out your order
Specifications of TISP7220H3SL
Internal Part NumberEIS-TISP7220H3SL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLTISPxx Devices Jun/2008
Standard Package50
Series-
PackagingTube
Voltage - Breakover220V
Voltage - Off State170V
Voltage - On State5V
Current - Peak Pulse (8/20µs)350A
Current - Peak Pulse (10/1000µs)100A
Current - Hold (Ih)150mA
Number of Elements3
Capacitance74pF
Package / CaseRadial - 3 Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TISP7220H3SL
Related LinksTISP72, TISP7220H3SL Datasheet, Bourns Inc. Distributor
TISP7220H3SL Details Description
Related parts for TISP7220H3SL
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN STACKER 34POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONN HEADER LO-PRO 2MM 20POS R/A datasheet.pdf
RES 0.82 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS PIN datasheet.pdf
GENERATOR CONTROLLER datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
TXRX DWDM EML 100GHZ C-BAND XFP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf