Bourns Inc. TISP7250H3SL
TISP7250H3SL picture photo
Mfg. Part Number
TISP7250H3SL
Brief Description
SURGE SUPP 200V BIDIR 3-SL
Datasheet Download
TISP7250H3SL.pdf
Availability of TISP7250H3SL
QUANTITY
TISP7250H3SL Order Process
Ship out your order
Specifications of TISP7250H3SL
Internal Part NumberEIS-TISP7250H3SL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLTISPxx Devices Jun/2008
Standard Package50
Series-
PackagingTube
Voltage - Breakover250V
Voltage - Off State200V
Voltage - On State5V
Current - Peak Pulse (8/20µs)350A
Current - Peak Pulse (10/1000µs)100A
Current - Hold (Ih)150mA
Number of Elements3
Capacitance62pF
Package / CaseRadial - 3 Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TISP7250H3SL
Related LinksTISP72, TISP7250H3SL Datasheet, Bourns Inc. Distributor
TISP7250H3SL Details Description
Related parts for TISP7250H3SL
CAP FILM 0.024UF 3% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 32 POS .295 SMD datasheet.pdf
IC CURRENT MONITOR 0.5% 8TSSOP datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 25V 20% RADIAL datasheet.pdf
PAD ECAP 240.03MMX50M TAPE datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CONN EDGE .100 12POS DR LOW P datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
HEATSHRINK TUBING 5/8" datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 330VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf