FFF TJ04310300J0G
TJ04310300J0G picture photo
Mfg. Part Number
TJ04310300J0G
Brief Description
381 TB PLU PLU W/HANDLE
Datasheet Download
TJ04310300J0G.pdf
Availability of TJ04310300J0G
QUANTITY
TJ04310300J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of TJ04310300J0G
Internal Part NumberEIS-TJ04310300J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package210
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions4
Positions Per Level4
Number of Levels1
Pitch0.150" (3.81mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current - IEC10.5A
Voltage - IEC300V
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG16-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²1.5mm²
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TJ04310300J0G
Related LinksTJ0431, TJ04310300J0G Datasheet, FFF Distributor
TJ04310300J0G Details Description
Related parts for TJ04310300J0G
IC BUS BUFFER TRI-ST DUAL US8 datasheet.pdf
IC SWITCH BUS 16BIT TTL 48TSSOP datasheet.pdf
SWITCH SLIDE 4PDT 300MA 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 3.09K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
TVS DIODE 25.6VWM DO201AE datasheet.pdf
PCI EXP STRADDLE 98P WHT 30U" datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LEVEL RT ANGLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf