FFF TJ06118200J0G
TJ06118200J0G picture photo
Mfg. Part Number
TJ06118200J0G
Brief Description
350 TB PLUGGABLE PLUG WF
Datasheet Download
TJ06118200J0G.pdf
Availability of TJ06118200J0G
QUANTITY
TJ06118200J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of TJ06118200J0G
Internal Part NumberEIS-TJ06118200J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package160
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions6
Positions Per Level6
Number of Levels1
Pitch0.138" (3.50mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current - IEC10.5A
Voltage - IEC300V
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG16-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²1.5mm²
ColorGray
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TJ06118200J0G
Related LinksTJ0611, TJ06118200J0G Datasheet, FFF Distributor
TJ06118200J0G Details Description
Related parts for TJ06118200J0G
IC OPAMP GP 150MHZ 8SO datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 3V SOT23-3 datasheet.pdf
TRANS NPN 32V 0.1A SOT-23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 1KV X7R 1808 datasheet.pdf
TVS DIODE 7.5VWM 14.3VC SMA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CAP CER 15PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 48V datasheet.pdf
MOD IR RCVR 36KHZ SIDE VIEW datasheet.pdf