FFF TJ10715700J0G
TJ10715700J0G picture photo
Mfg. Part Number
TJ10715700J0G
Brief Description
500 TB PLU PLU WF UP
Datasheet Download
TJ10715700J0G.pdf
Availability of TJ10715700J0G
QUANTITY
TJ10715700J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of TJ10715700J0G
Internal Part NumberEIS-TJ10715700J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package2,015
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions10
Positions Per Level10
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Wire Gauge or Range - AWG12-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TJ10715700J0G
Related LinksTJ1071, TJ10715700J0G Datasheet, FFF Distributor
TJ10715700J0G Details Description
Related parts for TJ10715700J0G
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 330PF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V/2.6V 0.3A 10DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
KIT SHRINK TUBING 2:1 XLPO BLACK datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 10A 125V datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 512KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CAP CER 100PF 250V RADIAL datasheet.pdf