FFF TJ18515200J0G
TJ18515200J0G picture photo
Mfg. Part Number
TJ18515200J0G
Brief Description
508 TB PLU PLU WF DOWN
Datasheet Download
TJ18515200J0G.pdf
Availability of TJ18515200J0G
QUANTITY
TJ18515200J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of TJ18515200J0G
Internal Part NumberEIS-TJ18515200J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package2,030
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions18
Positions Per Level18
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current - IEC20A
Voltage - IEC300V
Wire Gauge or Range - AWG12-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm²0.34-2.5mm²
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TJ18515200J0G
Related LinksTJ1851, TJ18515200J0G Datasheet, FFF Distributor
TJ18515200J0G Details Description
Related parts for TJ18515200J0G
JUMPER-H2728TR/C2065G/H2728TR 3" datasheet.pdf
PHOTO TRANS BLACK LENS 910NM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 100MA 950 MOHM datasheet.pdf
OSC 5.0V PROG TTL TRI ST 100PPM datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 2A 6V datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 1.6A 84 MOHM TH datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 8POS SNGL SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 160MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP FILM 1.8NF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf