FFF TJ19715400J0G
TJ19715400J0G picture photo
Mfg. Part Number
TJ19715400J0G
Brief Description
500 TB PLU PLU W/HANDLE
Datasheet Download
TJ19715400J0G.pdf
Availability of TJ19715400J0G
QUANTITY
TJ19715400J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of TJ19715400J0G
Internal Part NumberEIS-TJ19715400J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,004
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions19
Positions Per Level19
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current - IEC20A
Voltage - IEC300V
Wire Gauge or Range - AWG12-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm²0.34-2.5mm²
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesRetention Latches (Non-Wire Side), Strain Relief
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TJ19715400J0G
Related LinksTJ1971, TJ19715400J0G Datasheet, FFF Distributor
TJ19715400J0G Details Description
Related parts for TJ19715400J0G
CAP CER 0.047UF 200V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
IC DAC 8BIT OCTAL SRL 20-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 1KV X7R 2220 datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC DAC 16BIT PAR DUAL 38TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 54PS STR DL .100 TIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.02UF RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 5% 100VDC RDL datasheet.pdf