FFF TJ19718200J0G
TJ19718200J0G picture photo
Mfg. Part Number
TJ19718200J0G
Brief Description
500 TB PLU PLU WF DOWN
Datasheet Download
TJ19718200J0G.pdf
Availability of TJ19718200J0G
QUANTITY
TJ19718200J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of TJ19718200J0G
Internal Part NumberEIS-TJ19718200J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package30
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions19
Positions Per Level19
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current - IEC20A
Voltage - IEC300V
Wire Gauge or Range - AWG12-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm²0.34-2.5mm²
ColorGray
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TJ19718200J0G
Related LinksTJ1971, TJ19718200J0G Datasheet, FFF Distributor
TJ19718200J0G Details Description
Related parts for TJ19718200J0G
RES SMD 2.26M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 487 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 59K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
TRANS 2NPN 65V 0.1A 6TSOP datasheet.pdf
WIRING TROUGH STEEL 6X6X18" GREY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
RES 19.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 43 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
HEADER 5POS SMT WHITE datasheet.pdf
FUSE CANADIAN D TYPE 600V TIME datasheet.pdf