NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. TJA1028TK/3V3/20,1
TJA1028TK/3V3/20,1 picture photo
Mfg. Part Number
TJA1028TK/3V3/20,1
Manufacturer
Product Category
Interface - Drivers, Receivers, Transceivers
Brief Description
IC TXRX LIN SAE J2602 8HVSON
Datasheet Download
TJA1028TK/3V3/20,1.pdf
Availability of TJA1028TK/3V3/20,1
QUANTITY
TJA1028TK/3V3/20,1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TJA1028TK/3V3/20,1
Internal Part NumberEIS-TJA1028TK/3V3/20,1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package6,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Drivers, Receivers, Transceivers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTransceiver
ProtocolLIN
Number of Drivers/Receivers1/1
DuplexFull
Receiver Hysteresis200mV
Data Rate-
Voltage - Supply3.3V, 5V
Operating Temperature-40°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-VDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-HVSON (3x3)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TJA1028TK/3V3/20,1
TJA1028TK/3V3/20,1 Details Description
Related parts for TJA1028TK/3V3/20,1
CONN HEADER VERT .100 15POS 30AU datasheet.pdf
RES SMD 680K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC LI-ION BATT/PWR MGMT 169BGA datasheet.pdf
FUSE AUTOMOTIVE 15A 32VDC BLADE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V 1% BP 0805 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
RJ45 STACKED LED 4 PORT datasheet.pdf
RES SMD 1.37K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf