NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. TJA1050T/H/V,118
TJA1050T/H/V,118 picture photo
Mfg. Part Number
TJA1050T/H/V,118
Brief Description
IC TXRX CAN HS 5.25V 8-SOIC
Datasheet Download
TJA1050T/H/V,118.pdf
Availability of TJA1050T/H/V,118
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TJA1050T/H/V,118 Order Process
Ship out your order
Specifications of TJA1050T/H/V,118
Internal Part NumberEIS-TJA1050T/H/V,118
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
TypeTransceiver
ProtocolCAN
Number of Drivers/Receivers1/1
DuplexHalf
Receiver Hysteresis70mV
Data Rate-
Voltage - Supply4.75 V ~ 5.25 V
Operating Temperature-40°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SO
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TJA1050T/H/V,118
TJA1050T/H/V,118 Details Description
Related parts for TJA1050T/H/V,118
LED 7SEG .80" SGL 695NM HRED CC datasheet.pdf
RES SMD 562 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 196K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IGBT MOD SGL 1200V 200A H SER datasheet.pdf
IC FIFO ASYNCH 1KX9 35NS 28DIP datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 74.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES SMD 2.808KOHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
RELAY SOCKET datasheet.pdf
CAP CER 1UF 6.3V 10% X6S 0402 datasheet.pdf