NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. TJA1054T/N,118
TJA1054T/N,118 picture photo
Mfg. Part Number
TJA1054T/N,118
Brief Description
IC TXRX CAN 14BIT 5V 14-SOIC
Datasheet Download
TJA1054T/N,118.pdf
Availability of TJA1054T/N,118
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TJA1054T/N,118 Order Process
Ship out your order
Specifications of TJA1054T/N,118
Internal Part NumberEIS-TJA1054T/N,118
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
TypeTransceiver
ProtocolCAN
Number of Drivers/Receivers1/1
DuplexHalf
Receiver Hysteresis-
Data Rate-
Voltage - Supply4.75 V ~ 5.25 V
Operating Temperature-40°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package14-SO
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TJA1054T/N,118
TJA1054T/N,118 Details Description
Related parts for TJA1054T/N,118
VARISTOR 247V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
IC CNTRLR FORDUAL BATTSYS 36SSOP datasheet.pdf
CARDEDGE 10POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
CAP MICA 1200PF 5% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES 357 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 5W SMBG datasheet.pdf
D4SL-N2SFG-N datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 50PPM 3.2X5 datasheet.pdf