Amphenol Pcd TJT701003
TJT701003 picture photo
Mfg. Part Number
TJT701003
Manufacturer
Product Category
Terminal Junction Systems
Brief Description
MODULE MOUNTING TRACK, 3 POSITIO
Datasheet Download
TJT701003.pdf
Availability of TJT701003
QUANTITY
TJT701003 Order Process
Ship out your order
Specifications of TJT701003
Internal Part NumberEIS-TJT701003
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Junction Systems
SeriesTJT
TypeRail
Contact Size-
Module Capacity3
Size / Dimension2.561" L x 1.120" W x 1.070" H (65.05mm x 30.48mm x 27.18mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TJT701003
Related LinksTJT7, TJT701003 Datasheet, Amphenol Pcd Distributor
TJT701003 Details Description
Related parts for TJT701003
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 12V datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 630MA 620 MOHM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 20A 12V datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS W/PIN BOX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CORD 4POS FEMALE,RA/MALE 3M datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 6.8K OHM 5% 0805 datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC RF TXRX ZIGBEE 48QFN datasheet.pdf
DSUB 9 F PCR/A BRAC G50 NMB datasheet.pdf