Toshiba Semiconductor & Storage TK10S04K3L(T6L1,NQ
TK10S04K3L(T6L1,NQ picture photo
Mfg. Part Number
TK10S04K3L(T6L1,NQ
Brief Description
MOSFET N-CH 40V 10A DPAK-3
Datasheet Download
TK10S04K3L(T6L1,NQ.pdf
Availability of TK10S04K3L(T6L1,NQ
QUANTITY
TK10S04K3L(T6L1,NQ Order Process
Ship out your order
Specifications of TK10S04K3L(T6L1,NQ
Internal Part NumberEIS-TK10S04K3L(T6L1,NQ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)40V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C10A (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs28 mOhm @ 5A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id3V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs10nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds410pF @ 10V
Power - Max25W
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Supplier Device PackageDPAK+
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TK10S04K3L(T6L1,NQ
Related LinksTK10S04K3, TK10S04K3L(T6L1,NQ Datasheet, Toshiba Semiconductor & Storage Distributor
TK10S04K3L(T6L1,NQ Details Description
Related parts for TK10S04K3L(T6L1,NQ
SCR PHASE CONT 1600V 200A TO-93 datasheet.pdf
RES SMD 365 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 42POS .100" SNGL VERT datasheet.pdf
CONN HEADER LOPRO STR 50POS 30AU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
RES 2M OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
1.27MM PF LOPRO IDT B-IN STKT datasheet.pdf
DESKTOP EMBEDDED CTRLR 128QFP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 51.892MHZ CMOS SMD datasheet.pdf