Toshiba Semiconductor & Storage TK13A45D(STA4,Q,M)
TK13A45D(STA4,Q,M) picture photo
Mfg. Part Number
TK13A45D(STA4,Q,M)
Brief Description
MOSFET N-CH 450V 13A TO-220SIS
Datasheet Download
TK13A45D(STA4,Q,M).pdf
Availability of TK13A45D(STA4,Q,M)
QUANTITY
TK13A45D(STA4,Q,M) Order Process
Ship out your order
Specifications of TK13A45D(STA4,Q,M)
Internal Part NumberEIS-TK13A45D(STA4,Q,M)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Series-
PackagingTube
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)450V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C13A (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs460 mOhm @ 6.5A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs25nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds1350pF @ 25V
Power - Max45W
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3 Full Pack
Supplier Device PackageTO-220SIS
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TK13A45D(STA4,Q,M)
Related LinksTK13A45D(, TK13A45D(STA4,Q,M) Datasheet, Toshiba Semiconductor & Storage Distributor
TK13A45D(STA4,Q,M) Details Description
Related parts for TK13A45D(STA4,Q,M)
IC SUPERVISOR 4.4V VTH 8-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 3.8A 37 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 1600PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
RES 825 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf