Kyocera Display TK150X03-002
TK150X03-002 picture photo
Mfg. Part Number
TK150X03-002
Manufacturer
Product Category
Evaluation and Demonstration Boards and Kits
Brief Description
TOOLKIT TFT LCD 15.0" XGA
Datasheet Download
TK150X03-002.pdf
Availability of TK150X03-002
QUANTITY
TK150X03-002 Order Process
Ship out your order
Specifications of TK150X03-002
Internal Part NumberEIS-TK150X03-002
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyEvaluation and Demonstration Boards and Kits
SeriesToolKITS™
Main PurposeDisplays, LCD Display
Embedded-
Utilized IC / PartT-51863
Primary Attributes15" 1024x768 XGA
Secondary AttributesWith Controller Board with On Screen Display
Supplied Contents3 Boards, Cables, Power Supply
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TK150X03-002
Related LinksTK150X, TK150X03-002 Datasheet, Kyocera Display Distributor
TK150X03-002 Details Description
Related parts for TK150X03-002
WASHER SHOULDER #2 FIBRE datasheet.pdf
RES SMD 16.9KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 33MHZ 32PLCC datasheet.pdf
IC MPU I386 25MHZ 132QFP datasheet.pdf
TERM RING EXP VYL 16-14AWG #8 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC REG BCK 3.3V 0.8A SYNC 8-MSOP datasheet.pdf