Toshiba Semiconductor & Storage TK15A60D(STA4,Q,M)
TK15A60D(STA4,Q,M) picture photo
Mfg. Part Number
TK15A60D(STA4,Q,M)
Brief Description
MOSFET N-CH 600V 15A TO-220SIS
Datasheet Download
TK15A60D(STA4,Q,M).pdf
Availability of TK15A60D(STA4,Q,M)
QUANTITY
TK15A60D(STA4,Q,M) Order Process
Ship out your order
Specifications of TK15A60D(STA4,Q,M)
Internal Part NumberEIS-TK15A60D(STA4,Q,M)
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)600V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C15A (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs370 mOhm @ 7.5A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs45nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds2600pF @ 25V
Power - Max50W
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3 Full Pack
Supplier Device PackageTO-220SIS
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TK15A60D(STA4,Q,M)
Related LinksTK15A60D(, TK15A60D(STA4,Q,M) Datasheet, Toshiba Semiconductor & Storage Distributor
TK15A60D(STA4,Q,M) Details Description
Related parts for TK15A60D(STA4,Q,M)
RES SMD 113 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
REGULATOR 3.3V 5A VADJ HORZ datasheet.pdf
RES SMD 31.6K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG MULTI CONFIG 5V 5A TO263 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 9POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
MINITEK SHRD STACKING HDR datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X38MM 24VDC datasheet.pdf
MIN-SAS HD ASY datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS PIN datasheet.pdf