Toshiba Semiconductor & Storage TK34A10N1,S4X
TK34A10N1,S4X picture photo
Mfg. Part Number
TK34A10N1,S4X
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 100V 34A TO-220
Datasheet Download
TK34A10N1,S4X.pdf
Availability of TK34A10N1,S4X
QUANTITY
TK34A10N1,S4X Order Process
Ship out your order
Specifications of TK34A10N1,S4X
Internal Part NumberEIS-TK34A10N1,S4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductU-MOSⅧ-H MOSFETs
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingTube
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C34A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs9.5 mOhm @ 17A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 500µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs38nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds2600pF @ 50V
Power - Max35W
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Supplier Device PackageTO-220SIS
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TK34A10N1,S4X
Related LinksTK34A1, TK34A10N1,S4X Datasheet, Toshiba Semiconductor & Storage Distributor
TK34A10N1,S4X Details Description
Related parts for TK34A10N1,S4X
SENSOR TEMP I2C/SMBUS SOT23-5 datasheet.pdf
IC COMPARATOR QUAD LO PWR 14SOIC datasheet.pdf
BATT PACK 10.8V AAA 650MAH NIMH datasheet.pdf
RES SMD 9.76K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRANSISTOR NPN SOT343F datasheet.pdf
DC/DC EIGHTH BRICK datasheet.pdf
PMI BASE 1INCAND S6 CNDLBR SLDR datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 4COL WK datasheet.pdf
THERMTRANS TAPE VINYL 1.00 datasheet.pdf
RES SMD 24.6K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf