Toshiba Semiconductor & Storage TK50P03M1(T6RSS-Q)
TK50P03M1(T6RSS-Q) picture photo
Mfg. Part Number
TK50P03M1(T6RSS-Q)
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 30V 50A DP TO252-3
Datasheet Download
TK50P03M1(T6RSS-Q).pdf
Availability of TK50P03M1(T6RSS-Q)
QUANTITY
TK50P03M1(T6RSS-Q) Order Process
Ship out your order
Specifications of TK50P03M1(T6RSS-Q)
Internal Part NumberEIS-TK50P03M1(T6RSS-Q)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C50A (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs7.5 mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2.3V @ 200µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs25.3nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds1700pF @ 10V
Power - Max60W
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Supplier Device PackageDP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TK50P03M1(T6RSS-Q)
Related LinksTK50P03M1, TK50P03M1(T6RSS-Q) Datasheet, Toshiba Semiconductor & Storage Distributor
TK50P03M1(T6RSS-Q) Details Description
Related parts for TK50P03M1(T6RSS-Q)
RECTIFIER BRIDGE 1.5A 800V WOG datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 200V 0.8A TO92 datasheet.pdf
IC LATCH OCTAL TRANSP D 20-DIP datasheet.pdf
RES SMD 360K OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 20.73A LFPAK datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.43K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 100POS PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf