Texas Instruments TL16C752CIRHBRG4
TL16C752CIRHBRG4 picture photo
Mfg. Part Number
TL16C752CIRHBRG4
Brief Description
IC DUAL UART W/64B FIFO 32-QFN
Datasheet Download
TL16C752CIRHBRG4.pdf
Availability of TL16C752CIRHBRG4
QUANTITY
TL16C752CIRHBRG4 Order Process
Ship out your order
Specifications of TL16C752CIRHBRG4
Internal Part NumberEIS-TL16C752CIRHBRG4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesFalse-start Bit Detection
Number of Channels2, DUART
FIFO's64 Byte
ProtocolRS485
Voltage - Supply1.8V, 2.5V, 3.3V, 5V
With Parallel Port-
With Auto Flow ControlYes
With IrDA Encoder/DecoderYes
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case32-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package32-VQFN (5x5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TL16C752CIRHBRG4
Related LinksTL16C752, TL16C752CIRHBRG4 Datasheet, Texas Instruments Distributor
TL16C752CIRHBRG4 Details Description
Related parts for TL16C752CIRHBRG4
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 1A 3V datasheet.pdf
CAP TANT POLY 47UF 16V 2917 datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 17 POS .236 SMD datasheet.pdf
CONN SMA JACK 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 105MA 6.55 OHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 120A D2PAK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf