Vishay/Sprague TL3A106K010C2000
TL3A106K010C2000 picture photo
Mfg. Part Number
TL3A106K010C2000
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 10UF 10V 10% 1206
Datasheet Download
TL3A106K010C2000.pdf
Availability of TL3A106K010C2000
QUANTITY
TL3A106K010C2000 Order Process
Ship out your order
Specifications of TL3A106K010C2000
Internal Part NumberEIS-TL3A106K010C2000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationAdding of Halogen Free Id 23/Dec/2014
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® TL3
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)2 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeA
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TL3A106K010C2000
Related LinksTL3A106K, TL3A106K010C2000 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TL3A106K010C2000 Details Description
Related parts for TL3A106K010C2000
IC REG BOOST ADJ 3.6A 16HTSSOP datasheet.pdf
IC CLK BUFF ZD HI DRV 16-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48VQFN datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.125" NYLON 17.4MM datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1.8UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
CONN INLET 75A 240V 12FT CABLE datasheet.pdf
TB12 GLAND PLATE GASKET datasheet.pdf
LED CHIP 640NM ALGAAS RED 1206 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 23POS PIN datasheet.pdf