Texas Instruments TL4050A10QDCKR
TL4050A10QDCKR picture photo
Mfg. Part Number
TL4050A10QDCKR
Brief Description
IC VREF SHUNT 10V SC70
Datasheet Download
TL4050A10QDCKR.pdf
Availability of TL4050A10QDCKR
QUANTITY
TL4050A10QDCKR Order Process
Ship out your order
Specifications of TL4050A10QDCKR
Internal Part NumberEIS-TL4050A10QDCKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingMultiple Devices 29/Sep/2015
Standard Package3,000
Output TypeFixed
Voltage - Output (Min/Fixed)10V
Voltage - Output (Max)-
Current - Output15mA
Tolerance±0.1%
Temperature Coefficient50ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz-
Noise - 10Hz to 10kHz150µVrms
Voltage - Input-
Current - Supply-
Current - Cathode110µA
Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Supplier Device PackageSC-70-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TL4050A10QDCKR
Related LinksTL4050A, TL4050A10QDCKR Datasheet, Texas Instruments Distributor
TL4050A10QDCKR Details Description
Related parts for TL4050A10QDCKR
FILTER LINE 2MH 2A VERTICAL datasheet.pdf
CAP ALUM 38000UF 20% 16V FLATPCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1A MICROSMP datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
POT SLIDE 10K OHM .25W 60MM datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 BRASS 9MM datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/5W 0.01% AXIAL datasheet.pdf