Texas Instruments TL4050B10IDBZT
TL4050B10IDBZT picture photo
Mfg. Part Number
TL4050B10IDBZT
Brief Description
IC VREF SHUNT 10V SOT23-3
Datasheet Download
TL4050B10IDBZT.pdf
Availability of TL4050B10IDBZT
QUANTITY
TL4050B10IDBZT Order Process
Ship out your order
Specifications of TL4050B10IDBZT
Internal Part NumberEIS-TL4050B10IDBZT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Output TypeFixed
Voltage - Output (Min/Fixed)10V
Voltage - Output (Max)-
Current - Output15mA
Tolerance±0.2%
Temperature Coefficient50ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz-
Noise - 10Hz to 10kHz150µVrms
Voltage - Input-
Current - Supply-
Current - Cathode103µA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)