Texas Instruments TL4050C50IDBZR
TL4050C50IDBZR picture photo
Mfg. Part Number
TL4050C50IDBZR
Brief Description
IC VREF SHUNT 5V SOT23-3
Datasheet Download
TL4050C50IDBZR.pdf
Availability of TL4050C50IDBZR
QUANTITY
TL4050C50IDBZR Order Process
Ship out your order
Specifications of TL4050C50IDBZR
Internal Part NumberEIS-TL4050C50IDBZR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Output TypeFixed
Voltage - Output (Min/Fixed)5V
Voltage - Output (Max)-
Current - Output15mA
Tolerance±0.5%
Temperature Coefficient50ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz-
Noise - 10Hz to 10kHz93µVrms
Voltage - Input-
Current - Supply-
Current - Cathode80µA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TL4050C50IDBZR
Related LinksTL4050C, TL4050C50IDBZR Datasheet, Texas Instruments Distributor
TL4050C50IDBZR Details Description
Related parts for TL4050C50IDBZR
FUSE GLASS 6.25A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
TRANSMITTER FIBER OPTIC 15.5MBPS datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
CABLE 3COND 18AWG BLU SHLD 1000' datasheet.pdf
IC DSP FIX/FLOAT POINT 841FCBGA datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder Paste datasheet.pdf
MICRO 100 F 18" YEL JACKSLP datasheet.pdf