Texas Instruments TL4051A12QDBZR
TL4051A12QDBZR picture photo
Mfg. Part Number
TL4051A12QDBZR
Brief Description
IC VREF SHUNT 1.225V SOT23
Datasheet Download
TL4051A12QDBZR.pdf
Availability of TL4051A12QDBZR
QUANTITY
TL4051A12QDBZR Order Process
Ship out your order
Specifications of TL4051A12QDBZR
Internal Part NumberEIS-TL4051A12QDBZR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Output TypeFixed
Voltage - Output (Min/Fixed)1.225V
Voltage - Output (Max)-
Current - Output12mA
Tolerance±0.1%
Temperature Coefficient50ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz-
Noise - 10Hz to 10kHz20µVrms
Voltage - Input-
Current - Supply-
Current - Cathode65µA
Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TL4051A12QDBZR
Related LinksTL4051A, TL4051A12QDBZR Datasheet, Texas Instruments Distributor
TL4051A12QDBZR Details Description
Related parts for TL4051A12QDBZR
RES ARRAY 7 RES 1.2K OHM 8SIP datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PCI EXPRESS 98POS 1MM GOLD datasheet.pdf
IC CONV DC-DC DPA SWITCH SPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 15A 32VAC 63VDC datasheet.pdf
IC FPGA 57 I/O 100PQFP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 1A 120V datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.15A 6SON datasheet.pdf