Ohmite TL88K22K0
TL88K22K0 picture photo
Mfg. Part Number
TL88K22K0
Brief Description
RES CHAS MNT 22K OHM 10% 114W
Datasheet Download
TL88K22K0.pdf
Availability of TL88K22K0
QUANTITY
TL88K22K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of TL88K22K0
Internal Part NumberEIS-TL88K22K0
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±10%
Power (Watts)114W
CompositionThick Film
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension3.465" L x 1.012" W (88.00mm x 25.70mm)
Height-
Lead StyleQuick Connects, 0.250" (6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TL88K22K0
Related LinksTL88, TL88K22K0 Datasheet, Ohmite Distributor
TL88K22K0 Details Description
Related parts for TL88K22K0
TERM BLOCK HDR 11POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES 220 OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.04K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.1A 125V datasheet.pdf
IC OPAMP CURRENT SENSE SOT23-5 datasheet.pdf
IC COMPARATOR SGL R-R LP 8-SOIC datasheet.pdf
CABLE CONN 5POLE datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 660MA 720 MOHM datasheet.pdf