Taiyo Yuden TLF14CB1021R5
TLF14CB1021R5 picture photo
Mfg. Part Number
TLF14CB1021R5
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE COMMON MODE 1000UH
Datasheet Download
TLF14CB1021R5.pdf
Availability of TLF14CB1021R5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TLF14CB1021R5 Order Process
Ship out your order
Specifications of TLF14CB1021R5
Internal Part NumberEIS-TLF14CB1021R5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesTLF
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance1mH
Current1.5A
DC Resistance (DCR)100 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.867" L x 0.669" W (22.00mm x 17.00mm)
Height (Max)0.906" (23.00mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TLF14CB1021R5
Related LinksTLF14C, TLF14CB1021R5 Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TLF14CB1021R5 Details Description
Related parts for TLF14CB1021R5
RES SMD 187 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SDK 78K0R RFCE INCL 1YR SUPPORT datasheet.pdf
TIMER SS REPEAT CYCLE 11PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf