Taiyo Yuden TLF14CBH1030R7K1
TLF14CBH1030R7K1 picture photo
Mfg. Part Number
TLF14CBH1030R7K1
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE COMMON MODE 10000UH
Datasheet Download
TLF14CBH1030R7K1.pdf
Availability of TLF14CBH1030R7K1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TLF14CBH1030R7K1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TLF14CBH1030R7K1
Internal Part NumberEIS-TLF14CBH1030R7K1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLTLF14CB (H)yyyK1 Series 25/Feb/2015
Standard Package500
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesTLF
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance10mH
Current700mA
DC Resistance (DCR)850 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.906" L x 0.867" W (23.00mm x 22.00mm)
Height (Max)0.689" (17.50mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TLF14CBH1030R7K1
Related LinksTLF14CBH, TLF14CBH1030R7K1 Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TLF14CBH1030R7K1 Details Description
Related parts for TLF14CBH1030R7K1
RES SMD 9.1K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 12.1 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.5KV 10A TO220AC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 48A TO-220 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
DSUB PIN COAX SOD STR 50O G50 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5.5V 10W datasheet.pdf