Taiyo Yuden TLF14CBH2221R2
TLF14CBH2221R2 picture photo
Mfg. Part Number
TLF14CBH2221R2
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE COMMON MODE 2200UH
Datasheet Download
TLF14CBH2221R2.pdf
Availability of TLF14CBH2221R2
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TLF14CBH2221R2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TLF14CBH2221R2
Internal Part NumberEIS-TLF14CBH2221R2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesTLF
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance2.2mH
Current1.2A
DC Resistance (DCR)180 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.906" L x 0.867" W (23.00mm x 22.00mm)
Height (Max)0.689" (17.50mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TLF14CBH2221R2
Related LinksTLF14CB, TLF14CBH2221R2 Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TLF14CBH2221R2 Details Description
Related parts for TLF14CBH2221R2
ROUND SPACER #8 ALUMINUM 1/2" datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.15A 8SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 25V 20% 2312 datasheet.pdf
CONN PLUG 85POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 1KV X7R 1812 datasheet.pdf
CONV DC/DC 8W 05VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher Triac Dimming Lighting 16-QSOP datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 1/4 CLR 12X6" datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 160W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf