Taiyo Yuden TLF14CBH3930R3
TLF14CBH3930R3 picture photo
Mfg. Part Number
TLF14CBH3930R3
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE COMMON MODE 39000UH
Datasheet Download
TLF14CBH3930R3.pdf
Availability of TLF14CBH3930R3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TLF14CBH3930R3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TLF14CBH3930R3
Internal Part NumberEIS-TLF14CBH3930R3
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesTLF
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance39mH
Current300mA
DC Resistance (DCR)-
Impedance-
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.906" L x 0.867" W (23.00mm x 22.00mm)
Height (Max)0.689" (17.50mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TLF14CBH3930R3
Related LinksTLF14CB, TLF14CBH3930R3 Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TLF14CBH3930R3 Details Description
Related parts for TLF14CBH3930R3
RES SMD 17.8K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC USB STREAMING CNTRLR 52-TQFP datasheet.pdf
CONN TNC PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONN RCPT 60POS .100 DBL STR PCB datasheet.pdf
IC CROSSPOINT SWITCH 2X2 16QFN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONN HEADER 56POS .100 SGHT TAIL datasheet.pdf
RCPT PNL MNT 2FLUID+6LV SKT datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 3.3K OHM 16SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 270PF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf