Taiyo Yuden TLF14CBH6820R8K1
TLF14CBH6820R8K1 picture photo
Mfg. Part Number
TLF14CBH6820R8K1
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE COMMON MODE 6800UH
Datasheet Download
TLF14CBH6820R8K1.pdf
Availability of TLF14CBH6820R8K1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TLF14CBH6820R8K1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TLF14CBH6820R8K1
Internal Part NumberEIS-TLF14CBH6820R8K1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLTLF14CB (H)yyyK1 Series 25/Feb/2015
Standard Package500
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesTLF
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance6.8mH
Current800mA
DC Resistance (DCR)600 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.906" L x 0.867" W (23.00mm x 22.00mm)
Height (Max)0.689" (17.50mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TLF14CBH6820R8K1
Related LinksTLF14CBH, TLF14CBH6820R8K1 Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TLF14CBH6820R8K1 Details Description
Related parts for TLF14CBH6820R8K1
DC/DC CONVERTER 1.8V 14W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A MELF datasheet.pdf
CONN HDR 2MM MALE 1ROW RA 22POS datasheet.pdf
RED LED NPN CONN PTUNE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
PIN STRIP HEADER 10 PIN STRAIGHT datasheet.pdf
5+5 WAY DIL VERT CONN datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
KIT RCVR QUICK DISC 30M datasheet.pdf
RES SMD 24.9 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf