Taiyo Yuden TLF9UA802WR25
TLF9UA802WR25 picture photo
Mfg. Part Number
TLF9UA802WR25
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE COMMON MODE 8000UH
Datasheet Download
TLF9UA802WR25.pdf
Availability of TLF9UA802WR25
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TLF9UA802WR25 Order Process
Ship out your order
Specifications of TLF9UA802WR25
Internal Part NumberEIS-TLF9UA802WR25
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesTLF
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance8mH
Current250mA
DC Resistance (DCR)4 Ohm Max
Impedance-
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.669" L x 0.433" W (17.00mm x 11.00mm)
Height (Max)0.630" (16.00mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TLF9UA802WR25
Related LinksTLF9UA, TLF9UA802WR25 Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TLF9UA802WR25 Details Description
Related parts for TLF9UA802WR25
HEADER 36POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
TVS DIODE 150VWM 243VC SMB datasheet.pdf
ATTENUATOR 4DB 50 OHM 0805 SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 5PIN SLD CUP datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS DUAL .100 STR datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
THERMOCOUPLE THERMOMETER K TYPE datasheet.pdf
RES SMD 29.4 OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf