Taiyo Yuden TLF9UB803W
TLF9UB803W picture photo
Mfg. Part Number
TLF9UB803W
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE COMMON MODE 80000UH
Datasheet Download
TLF9UB803W.pdf
Availability of TLF9UB803W
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TLF9UB803W Order Process
Ship out your order
Specifications of TLF9UB803W
Internal Part NumberEIS-TLF9UB803W
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesTLF
PackagingBulk
Filter TypePower or Data Line
Number of Lines2
Inductance80mH
Current300mA
DC Resistance (DCR)3 Ohm Max
Impedance-
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.669" L x 0.433" W (17.00mm x 11.00mm)
Height (Max)0.630" (16.00mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TLF9UB803W
Related LinksTLF9U, TLF9UB803W Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TLF9UB803W Details Description
Related parts for TLF9UB803W
RES SMD 3.3M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 787 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS R/A .156 GOLD datasheet.pdf
POT 20 OHM THUMBWHEEL CERM ST datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
60843A114 FRONT PLUNGER STRIKER datasheet.pdf
RES 590 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 3.3VOUT 99W datasheet.pdf
CBL RIBN 68COND 0.025 GRAY 300' datasheet.pdf
UNIV BEAM CONN #6 AWG - 500 K datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC 10MSOP datasheet.pdf