AVX Corporation TLJP336M006R3000
TLJP336M006R3000 picture photo
Mfg. Part Number
TLJP336M006R3000
Brief Description
CAP TANT 33UF 6.3V 20% 0805
Datasheet Download
TLJP336M006R3000.pdf
Availability of TLJP336M006R3000
QUANTITY
TLJP336M006R3000 Order Process
Ship out your order
Specifications of TLJP336M006R3000
Internal Part NumberEIS-TLJP336M006R3000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)3 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.081" L x 0.053" W (2.05mm x 1.35mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeP
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TLJP336M006R3000
Related LinksTLJP336M, TLJP336M006R3000 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TLJP336M006R3000 Details Description
Related parts for TLJP336M006R3000
TVS DIODE 160VWM 259VC AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 2 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN SPRING 34POS SNGL .295 SMD datasheet.pdf
EXL-XP DEBURR WHEEL 12" 9S FIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
COLLET FFA.2E. - 8.5MM DIA datasheet.pdf
IC TXRX RS422/RS485 14-SOIC datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 48POS TIN datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB datasheet.pdf
IC INTERFACE SMARTCARD 16SOIC datasheet.pdf
FN ADJ APP 2.3MM SLP-ON RCP TRM datasheet.pdf
CAP CER 3.1PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf