AVX Corporation TLJR156M010R2000
TLJR156M010R2000 picture photo
Mfg. Part Number
TLJR156M010R2000
Brief Description
CAP TANT 15UF 10V 20% 0805
Datasheet Download
TLJR156M010R2000.pdf
Availability of TLJR156M010R2000
QUANTITY
TLJR156M010R2000 Order Process
Ship out your order
Specifications of TLJR156M010R2000
Internal Part NumberEIS-TLJR156M010R2000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)2 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeR
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TLJR156M010R2000
Related LinksTLJR156M, TLJR156M010R2000 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TLJR156M010R2000 Details Description
Related parts for TLJR156M010R2000
RES SMD 6.19K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 91PF 500V 1111 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20-2B 1-5V datasheet.pdf
.1" IDC CABLE 10POS 6"SOCKET END datasheet.pdf
HEAT SINK 61MMX58.2MMX7MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FLAT BKWY 6POS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONN HDR 25POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CIR BRKR 10A 32VDC ROCKER datasheet.pdf