AVX Corporation TLJR226M006R3500
TLJR226M006R3500 picture photo
Mfg. Part Number
TLJR226M006R3500
Brief Description
CAP TANT 22UF 6.3V 20% 0805
Datasheet Download
TLJR226M006R3500.pdf
Availability of TLJR226M006R3500
QUANTITY
TLJR226M006R3500 Order Process
Ship out your order
Specifications of TLJR226M006R3500
Internal Part NumberEIS-TLJR226M006R3500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)3.5 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeR
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TLJR226M006R3500
Related LinksTLJR226M, TLJR226M006R3500 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TLJR226M006R3500 Details Description
Related parts for TLJR226M006R3500
IC MPU CELERON 2.0GHZ 478FCPGA datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 8MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 500MA 720 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS 22AWG MTA-156 datasheet.pdf
OSC PROG LVPECL 2.5V 150PPM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
Connector Socket 59 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Socket 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf