AVX Corporation TLJR226M006R3500
TLJR226M006R3500 picture photo
Mfg. Part Number
TLJR226M006R3500
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 22UF 6.3V 20% 0805
Datasheet Download
TLJR226M006R3500.pdf
Availability of TLJR226M006R3500
QUANTITY
TLJR226M006R3500 Order Process
Ship out your order
Specifications of TLJR226M006R3500
Internal Part NumberEIS-TLJR226M006R3500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTLJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)3.5 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeR
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TLJR226M006R3500
Related LinksTLJR226M, TLJR226M006R3500 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TLJR226M006R3500 Details Description
Related parts for TLJR226M006R3500
CONN HEADR BRKWAY .100 62POS R/A datasheet.pdf
IC ADC 14BIT SRL 50K 1CH 8VSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 2X10 VERT BRKWAY AU datasheet.pdf
RES 40.8K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 200MA 4.89 OHM datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ24B M40 datasheet.pdf
508 TB PLU PLU WF/SCREW datasheet.pdf
PRESSURE GAUGE 100 PSIA datasheet.pdf
RES SMD 1.15KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf