Texas Instruments TLK10021GWQ
TLK10021GWQ picture photo
Mfg. Part Number
TLK10021GWQ
Manufacturer
Product Category
Interface - Drivers, Receivers, Transceivers
Brief Description
IC XAUI TO XFI TXRX 144-BGA
Datasheet Download
TLK10021GWQ.pdf
Availability of TLK10021GWQ
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TLK10021GWQ Order Process
Ship out your order
Specifications of TLK10021GWQ
Internal Part NumberEIS-TLK10021GWQ
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 11/Apr/2014
Standard Package160
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Drivers, Receivers, Transceivers
Series-
PackagingTray
TypeTransceiver
ProtocolEthernet
Number of Drivers/Receivers4/4
Duplex-
Receiver Hysteresis-
Data Rate-
Voltage - Supply1.2V, 2.5V
Operating Temperature-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case144-BGA
Supplier Device Package144-PBGA (13x13)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TLK10021GWQ
Related LinksTLK10, TLK10021GWQ Datasheet, Texas Instruments Distributor
TLK10021GWQ Details Description
Related parts for TLK10021GWQ
RES MO 1/2W 10 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC CLK SYNTHESIZER FP DUAL 8SOIC datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 50K OHM +/-0.05C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 15.8 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 475 OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
SCR INV STUD 40A 200V TO-94 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 125MA SOT23- datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 75A 277/480VAC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 80A TO263-3 datasheet.pdf