Texas Instruments TLK1002RGER
TLK1002RGER picture photo
Mfg. Part Number
TLK1002RGER
Manufacturer
Product Category
Interface - Drivers, Receivers, Transceivers
Brief Description
IC TXRX SIGNAL COND DUAL 24-QFN
Datasheet Download
TLK1002RGER.pdf
Availability of TLK1002RGER
QUANTITY
TLK1002RGER Order Process
Ship out your order
Specifications of TLK1002RGER
Internal Part NumberEIS-TLK1002RGER
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Drivers, Receivers, Transceivers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTransceiver
ProtocolGigabit Ethernet
Number of Drivers/Receivers2/2
Duplex-
Receiver Hysteresis-
Data Rate-
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.9 V
Operating Temperature-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case24-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package24-VQFN Exposed Pad (4x4)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TLK1002RGER
Related LinksTLK10, TLK1002RGER Datasheet, Texas Instruments Distributor
TLK1002RGER Details Description
Related parts for TLK1002RGER
SCR DBL LOSCR 1400V 160A INTAPAK datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 200V 16A TO220 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC ADSL LINE DRVR LP 20SOPWRPAD datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 62POS DR LOW P datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 30W datasheet.pdf