Toshiba Semiconductor & Storage TLP227GA-2(TP1,F)
TLP227GA-2(TP1,F) picture photo
Mfg. Part Number
TLP227GA-2(TP1,F)
Manufacturer
Product Category
Solid State Relays
Brief Description
RELAY SOLID STATE 8-SMD
Datasheet Download
TLP227GA-2(TP1,F).pdf
Availability of TLP227GA-2(TP1,F)
QUANTITY
TLP227GA-2(TP1,F) Order Process
Ship out your order
Specifications of TLP227GA-2(TP1,F)
Internal Part NumberEIS-TLP227GA-2(TP1,F)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Relays
FamilySolid State Relays
SeriesTLP227GA-2
PackagingTape & Reel (TR)
CircuitDPST (2 Form A)
Output TypeAC, DC
On-State Resistance35 Ohm
Load Current120mA
Voltage - Input1.15VDC
Voltage - Load0 ~ 400 V
Mounting TypeSurface Mount
Termination StyleGull Wing
Package / Case8-SMD (0.300", 7.62mm)
Supplier Device Package8-SMD
Relay TypeRelay
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TLP227GA-2(TP1,F)
Related LinksTLP227GA, TLP227GA-2(TP1,F) Datasheet, Toshiba Semiconductor & Storage Distributor
TLP227GA-2(TP1,F) Details Description
Related parts for TLP227GA-2(TP1,F)
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 220V datasheet.pdf
RES SMD 4.3 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RECT BRIDGE GPP 1A 200V DFS datasheet.pdf
IC SW HALL EFFECT UNI 3SIP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
EXTRACTION HOSE GREY 60MM 5 MET datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP CER 1UF 10V X5R 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 160V AXIAL datasheet.pdf