Texas Instruments TLV2302IDGK
TLV2302IDGK picture photo
Mfg. Part Number
TLV2302IDGK
Manufacturer
Product Category
Linear - Amplifiers - Special Purpose
Brief Description
IC OUT COMP/OPAMP COMBO 8VSSOP
Datasheet Download
TLV2302IDGK.pdf
Availability of TLV2302IDGK
QUANTITY
TLV2302IDGK Order Process
Ship out your order
Specifications of TLV2302IDGK
Internal Part NumberEIS-TLV2302IDGK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package80
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLinear - Amplifiers - Special Purpose
Series-
PackagingTube
TypeAmplifier, Comparator
ApplicationsFilter
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package8-VSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TLV2302IDGK
Related LinksTLV23, TLV2302IDGK Datasheet, Texas Instruments Distributor
TLV2302IDGK Details Description
Related parts for TLV2302IDGK
CONN FFC RCPT HSG 16POS 2.54MM datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 210MA 1.1 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 40.2K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
SUB-MINIATURE PC BOARD SOCKET datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 12A 230V datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 6.3V 20% 2824 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 4PVH 8COL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf