Vishay Semiconductor/Diodes Division TLZ10-GS18
TLZ10-GS18 picture photo
Mfg. Part Number
TLZ10-GS18
Brief Description
DIODE ZENER 10V 500MW SOD80
Datasheet Download
TLZ10-GS18.pdf
Availability of TLZ10-GS18
QUANTITY
TLZ10-GS18 Order Process
Ship out your order
Specifications of TLZ10-GS18
Internal Part NumberEIS-TLZ10-GS18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)10V
Tolerance-
Power - Max500mW
Impedance (Max) (Zzt)8 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr-
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.5V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TLZ10-GS18
Related LinksTLZ10, TLZ10-GS18 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
TLZ10-GS18 Details Description
Related parts for TLZ10-GS18
IC MOSFET DVR 1.5A DUAL HS 8-DIP datasheet.pdf
CONN FFC VERT 30POS 1.00MM PCB datasheet.pdf
Connector Header 3 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CABLE TIE MNT RIVET/SCREW 3/16" datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST QD 14TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.58 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT FP datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 15V 2915 datasheet.pdf
DIODE GPP 3A 100V DO-214AB datasheet.pdf