Vishay Semiconductor/Diodes Division TLZ22-GS08
TLZ22-GS08 picture photo
Mfg. Part Number
TLZ22-GS08
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 22V 500MW SOD80
Datasheet Download
TLZ22-GS08.pdf
Availability of TLZ22-GS08
QUANTITY
TLZ22-GS08 Order Process
Ship out your order
Specifications of TLZ22-GS08
Internal Part NumberEIS-TLZ22-GS08
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)22V
Tolerance-
Power - Max500mW
Impedance (Max) (Zzt)30 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr-
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.5V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Supplier Device PackageSOD-80 MiniMELF
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TLZ22-GS08
Related LinksTLZ22, TLZ22-GS08 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
TLZ22-GS08 Details Description
Related parts for TLZ22-GS08
RES CHAS MNT 1.5K OHM 5% 5W datasheet.pdf
BOARD EVAL ORT42G5/CABLE/ADAPTER datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
DIN-POWER CRIMP 3,F, AU2, EINZEL datasheet.pdf
BUZZER 16-28VDC 85-95DB PNL MNT datasheet.pdf
CONN INSERT SHELL PLUG CABLE datasheet.pdf
Connector Receptacle 80 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB datasheet.pdf
N CRIMP STR.JACK/RG 58, 141 datasheet.pdf
IC DDR3 2GB 96BGA datasheet.pdf
RES SMD 1.6 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf