Vishay Semiconductor/Diodes Division TLZ24B-GS08
TLZ24B-GS08 picture photo
Mfg. Part Number
TLZ24B-GS08
Brief Description
DIODE ZENER 24V 500MW SOD80
Datasheet Download
TLZ24B-GS08.pdf
Availability of TLZ24B-GS08
QUANTITY
TLZ24B-GS08 Order Process
Ship out your order
Specifications of TLZ24B-GS08
Internal Part NumberEIS-TLZ24B-GS08
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)24V
Tolerance-
Power - Max500mW
Impedance (Max) (Zzt)35 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr40nA @ 21.5V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.5V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TLZ24B-GS08
Related LinksTLZ24, TLZ24B-GS08 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
TLZ24B-GS08 Details Description
Related parts for TLZ24B-GS08
IDC CABLE - MSC10K/MC10F/MCF10K datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 9.53MM TRANS C-MT datasheet.pdf
OSC VCXO 450.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
TFLEX 5190,DC1 9" X 9" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 38.3K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
1.25MM PITCH SIL CRIMP HOUSING datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 6POS THRUHL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR datasheet.pdf
CAP CER 110PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf