Vishay Semiconductor/Diodes Division TLZ24C-GS08
TLZ24C-GS08 picture photo
Mfg. Part Number
TLZ24C-GS08
Brief Description
DIODE ZENER 24V 500MW SOD80
Datasheet Download
TLZ24C-GS08.pdf
Availability of TLZ24C-GS08
QUANTITY
TLZ24C-GS08 Order Process
Ship out your order
Specifications of TLZ24C-GS08
Internal Part NumberEIS-TLZ24C-GS08
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)24V
Tolerance-
Power - Max500mW
Impedance (Max) (Zzt)35 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr40nA @ 22V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.5V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TLZ24C-GS08
Related LinksTLZ24, TLZ24C-GS08 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
TLZ24C-GS08 Details Description
Related parts for TLZ24C-GS08
RECTIFIER BRIDGE 400V 1.5A DF-S datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 104A TO-262 datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 2.8A 45 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
RES 2.05K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
GDT 3600V 20% 1.5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf