Vishay Semiconductor/Diodes Division TLZ30D-GS08
TLZ30D-GS08 picture photo
Mfg. Part Number
TLZ30D-GS08
Brief Description
DIODE ZENER 30V 500MW SOD80
Datasheet Download
TLZ30D-GS08.pdf
Availability of TLZ30D-GS08
QUANTITY
TLZ30D-GS08 Order Process
Ship out your order
Specifications of TLZ30D-GS08
Internal Part NumberEIS-TLZ30D-GS08
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)30V
Tolerance-
Power - Max500mW
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr40nA @ 27.6V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.5V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TLZ30D-GS08
Related LinksTLZ30, TLZ30D-GS08 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
TLZ30D-GS08 Details Description
Related parts for TLZ30D-GS08
CAP CER 100PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 NYLON 16MM datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER PSIA datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 500MW SOD80 datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 100W datasheet.pdf
DC-DC 1W DUAL O/P SIP UNREG datasheet.pdf