Vishay Semiconductor/Diodes Division TLZ33A-GS08
TLZ33A-GS08 picture photo
Mfg. Part Number
TLZ33A-GS08
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 33V 500MW SOD80
Datasheet Download
TLZ33A-GS08.pdf
Availability of TLZ33A-GS08
QUANTITY
TLZ33A-GS08 Order Process
Ship out your order
Specifications of TLZ33A-GS08
Internal Part NumberEIS-TLZ33A-GS08
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)33V
Tolerance-
Power - Max500mW
Impedance (Max) (Zzt)65 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr40nA @ 28.2V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.5V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Supplier Device PackageSOD-80 MiniMELF
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TLZ33A-GS08
Related LinksTLZ33, TLZ33A-GS08 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
TLZ33A-GS08 Details Description
Related parts for TLZ33A-GS08
IC MCU 8BIT OTP/EPROM 20 PSOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EXTEND datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 250MW 2DFN datasheet.pdf
KIT EVAL BOARD 1MHZ DUAL SW-MODE datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM 20POS VERT .155" datasheet.pdf
RES 9.65K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf