Vishay Semiconductor/Diodes Division TLZ39B-GS18
TLZ39B-GS18 picture photo
Mfg. Part Number
TLZ39B-GS18
Brief Description
DIODE ZENER 39V 500MW SOD80
Datasheet Download
TLZ39B-GS18.pdf
Availability of TLZ39B-GS18
QUANTITY
TLZ39B-GS18 Order Process
Ship out your order
Specifications of TLZ39B-GS18
Internal Part NumberEIS-TLZ39B-GS18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)39V
Tolerance-
Power - Max500mW
Impedance (Max) (Zzt)85 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr40nA @ 33.6V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.5V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TLZ39B-GS18
Related LinksTLZ39, TLZ39B-GS18 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
TLZ39B-GS18 Details Description
Related parts for TLZ39B-GS18
FIXED IND 6.8UH 1.7A 46.8 MOHM datasheet.pdf
RES 12 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT BOX MNT 5POS W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 200PF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
IC LI-ION LDO CHRG MGMT 8-SOIC datasheet.pdf
IC D-TYPE LATCH SGL 3-ST 20SOIC datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 52.3 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 21.3K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE PIN 50V 250MW SOT-23 datasheet.pdf
CABLE CAT6A 8COND 23AWG 328.1' datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf